iOS için Facebook Messenger indir

akıllı telefonlarla birlikte artık telefonları sadece karşılıklı olarak görüşmeler yaptığımız ve birbirimize mesajlar gönderebildiğimiz cihazlar olmaktan çıkardık. Bu duruma gelinmesindeki en büyük etki şüphesiz akıllı telefonlarda kullanabildiğimiz uygulamalarla mümkün oldu dahada samimi söylemek gerekirse artık hayatın bize özendirdiği yaşam biçimi olarak. İnsanların kendine ait hesaplarının bulunduğu ve bu hesaplar aracılığı ile tüm arkadaşları ve dünya ile etkileşim içine girebildiği Facebook da tüm bu uygulamalar için de özellikle haberleşme alanında en etkili cihazlar oluyor. Farklı işletim sistemlerine uygun uygulamaları bulunan Facebook iOS için Facebook Messenger ile tüm iOS cihazlı akıllı telefon ve tablet kullanan kişilerin cihazlarına da indirilebiliyor.

iOS için Facebook Messenger indir
İnsanların sanal dünyada bir kimlik sahibi olmaları konusunda en önemli uygulamalardan olan Facebook mesajlaşma özelliği için Messenger ek uygulaması ile hizmet veriyor. Ancak bu uygulamayı kullanan kişiler sadece Facebook üzerindeki alışılmış mesajlaşmalardan çok daha özellikli haberleşme araçlarına sahip oluyorlar. Öncelikle Facebook Messenger üzerinden yapılan konuşmaların tamamının internet bağlantıları üzerinden gerçekleştirildiği hesaba katıldığında kişilerin hali hazırda bulunan internet bağlantılarına ek olarak herhangi bir ücret ödemesine gerek kalmıyor. Böylece sınırsız mesajlaşmanın keyfini yaşamak mümkün oluyor. Facebook Messenger adından da yanlış anlaşılabileceği gibi pek çok kişide sadece Facebook içindeki kişilerle mesajlaşmada kullanılan bir araç olarak görülüyor. Ancak bu uygulama sayesinde telefonun kendi rehberinde ya da çeşitli uygulamalar üzerine kaydedilmiş numaralara da mesaj göndermek mümkün olmaktadır.

Messenger ne işe yarıyor?
Haberleşmenin bu denli gelişmesinin ardından insanlar kalabalık sohbetler gerçekleştirmek istediklerinde de Facebook Messenger kullanmak istiyorlar. Uygulama grup sohbetleri kurma ve bu gruplar aracılığı ile herkesin birbiriyle konuşması olanağı sağlaması ile oldukça kullanışlı olmaktadır. Hem karşılıklı hem de grup konuşmaları sırasında kişiler birbirine metinlerin yanı sıra görseller, videolar veya farklı bağlantı linklerini çok kolay bir şekilde gönderebilmektedir. Uygulama sayesinde birbiri ile sesli olarak konuşmak isteyenlere de bir yer ayrılmıştır. Özellikle internet bağlantısının Wi-Fi üzerinden yapıldığı yerlerde kişiler ücretsiz arama özellikleri ile saatlerce konuşabilirler. Haberleşmeye ve iletişime yeni bir boyut katan bu uygulama tüm iOS cihazı sahipleri tarafından edinilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Araç çubuğuna atla