Video İndir

Sosyal medya platformu olarak birçok resim, video ve paylaşım Facebook üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple de oldukça önemli bir bilgi arşivi bu sosyal medya platformunda bulunmaktadır. Çok fazla kullanıcısı olduğunu düşünürsek Youtube kadar olmasa bile çok sayıda videonun da bu platformda paylaşıldığı bilinmektedir. Birçok insan bu videolar içerisinden bazılarını indirmek ve arşivlerinde saklamak isterler. Ancak bunun yapılması için direkt bir yönlendirme bulunmamaktadır. Bu sebeple de Facebook video indirme konusunda birçok site, eklenti ve yöntemler ( Diğer eklenti ve yöntemler eklenecektir) bulunmaktadır. Bunlar içerisinde programlar bile yer almaktadır. Genel olarak browserlarda kullanılan bazı eklentiler ile kolay bir şekilde bu videolar indirilse bile bunun yanında eklenti ve program kurulmadan da video indirmek için yöntemler bulunmaktadır. Birçok insan Facebook üzerinden beğendiği videoları indirebilmek için bu gibi yöntemleri kullanmaktadır.

Hiç bir eklenti kullanmadan facebook üzerinden video indirme
Facebook üzerinde beğenilen bir videonun kolay bir şekilde indirilmesi için hiçbir eklenti ve program kullanmadan bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemde oldukça basit birkaç adım ile videonun bilgisayara indirilmesi mümkün olmaktadır. Bunu yapmak için ilk önce Facebook üzerinden bir video bulunmalıdır. İndirmek istediğiniz video açıldıktan sonra, üzerine mouse ile gelerek sağ tıklanmalıdır. Açılacak seçenekler içerisinde “URL kopyala (video link) “ seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bunun içinde Show video URL yazan yere tıklanmalıdır. Bunun yapılması ile videonun asıl URL’si alınmış olacaktır. Bunun yapılmasından sonra browser de boş bir sayfa açılması ve www gibi alanların silinerek kopyalanan URL’nin adres satırına yapıştırılarak gidilmesi gerekmektedir. Bu işlemin yapılması ile video bu sayfada açılacaktır. Video açıldıktan sonra da sağ tıklayarak video olarak kaydedilmesi mümkündür. Facebook’tan video indirmek için en basit ve program ile eklenti gerekmeden bu şekilde indirme işlemi yapılabilmektedir.

Chrome Üzerinde ise aşağdaki şekilde >
facebook-video-nasıl-indirilir
Mac bilgisayarlarda Facebook’tan video nasıl indirilir?

Safari üzerinden facebookta denk geldiğiniz bir videonun üzerine sağ tıkladığınızda aşağıda görüldüğü direk indirme menüsü mevcuttur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Araç çubuğuna atla