Facebook Sahte Hesabı Şikayet Etme ve Sildirme

Facebook Sahte Hesabı Şikayet Etme ve Sildirme

 

Hepimizin muzdarip olduğu sahte hesapların nasıl şikayet edildiği hakkında bilgiler içeren makalemizi siz değerli kullanıcılarımıza paylaşıyoruz.

İnsanların bilgi alışverişi için kullanılan facebook sitesinin çoğu zaman kötü insanların kötü amaçları için de kullanılıyor olması biz kullanıcıları üzmektedir. Ülkemizde milyonlarca facebook hesabının bulunması ve bunun yanında sahte facebook hesapları yada adınıza açılmış sahte hesaplara denk gelmeniz de mümkün. Peki bu hesapları nasıl şikayet ederiz?

 

Sizin ve sevdiklerinizin güvenliği için sahte hesapları şikayet ederek kapattırın.

Son zamanlarda açılan sahte facebook hesapaları aracılığı ile insanlardan para isteyen ve alan kişilerin olduğunu söylemek mümkün. Bu tarz duruma düşmemek için dikkatli olmanız gerekmektedir.

Bilgisayarınızdan Hesap Şikayet işlemi

Şikayet edeceğiniz kişinin facebook profiline girin. Kapak fotoğrafının sağ alt kısmında bulunan üç nokta … simgesini tıklayın ve şikayet et butonunu seçin

Şikayet bağlantısını tıkladığınızda karşınıza neden şikayet ettiğiniz hakkında form çıkacaktır. Siz nedenini belirten seçenekleri seçerek işlemi bitirebilirsiniz.

 

Mobil Telefonlar ile Hesap Şikayet İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Aşağıdaki resimlerde çok detaylı anlatım mevcuttur. Mobil de de yapılan Bilgisayardaki gibi

sağ tarafta mesaj yazısının hemen yanında Diğer diye 3 noktalı bir yazı göreceksiniz. Buna tıklayarak işlemlere başlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

işlemler bu kadar kolay sizi rahatsız eden yada sahte olduğunu düşündüğünüz hesapları kolayca şikayet ederek kapanmalarını sağlayabilirsiniz.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Araç çubuğuna atla