Facebook Hesap Silme

Sosyal medya platformları insanların çok fazla kullandığı ve büyük bir katılımın olduğu platformlar olmaktadır. Bu sebeple de birçok insan bu platformlarda hesaplar açmakta ve bu hesaplar ile platformları kullanmaktadırlar. Bununla birlikte bazı durumlarda bu hesapların silinmesi gerekebilmektedir. Çok fazla yapılmayan bu işlem ise bazı prosedürleri olan bir işlemdir. Hesapların kullanılmaması silindiği anlamına gelmemektedir Sizlerin bu konuda girişimleri olmadığı sürede hesaplar hep aktif olacaktır. Bu sebeple de Facebook hesabı silme konusunda bazı işlemlerin sırası ile yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerden ilki hesap silmek konusunda emin olunması gerektiğidir. Hesap silme işlemi gerçekleştirildikten sonra geri alınamayanbir işlemdir. Bu sebeple de emin olmak ve bu konuda iki kere düşünmek oldukça önemlidir. Bunun yapılması ile hesap silme konusunda emin olanlar hesap ile birlikte yönetici olunan grupların ve sayfalarında silineceğini bilmesi gerekmektedir.

Facebook hesap silme nasıl yapılır?

Facebook hesabının askıya alınması işlemi dışında tamamen silinmesi için ilk önce tüm yönleri ile hesap silmenin getireceklerini iyice düşünmelidir.

Hesabın tamamen silinmesi için Facebook hesap silme linkine gidilmeli ve bu konuda işlem yapılmalıdır. Bu linke yardım menüsünden ulaşmak mümkündür. Buradan hesabın silinmesi konusunda gerekli olan hesabın şifresi ve güvenlik kodunun onaylanmasıdır. Bu işlemin yapılması ile de hesaplar direkt olarak silinmemektedir. Birçok insanın başkaları tarafından hesaplarının silinebileceği veya çok fazla düşünmeden silme işlemi yapılabileceği için iki hafta boyunca hesapta hareket olmamasını beklemektedir. Bu sürede hesaba girilmesi durumunda hesap silme işlemi iptal edilmiş olacaktır.

Facebook Hesap silme

facebook-hesap-silme
Henüz emin değil ve tekrar denemek istiyorsanız Facebook indir ile uygulamayı tekrar indirebilirsiniz 🙂

Posted in Nasıl Yapılır ?

13 comments on “Facebook Hesap Silme
 1. okan akpinar dedi ki:

  fesbuk hesabimi kapatmak istiyom yayimlanmasin

  • admin dedi ki:

   Merhaba okan , facebook hesabımını tamamen kapatabilirsin bunun için gerekli bilgi ve bağlantılar bu yazıda mevcut dikkat edersen yukarıda bir bağlantı var ona tıkla ve hesabını dondur.

 2. seyhan dedi ki:

  Selamun aleykum

 3. Turul dedi ki:

  Buradaki yönergeleri izleyerek Facebook hesabımı silebildim teşekkürler. Facebook hesabımı istediğim zaman tekrar açabilirmiyim?

  • admin dedi ki:

   Rica eder bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Facebook hesabınızı tekrar aktif etmek için herzaman giriş yaptığınız mail adresi ve şifreniz ile giriş yaparak tekrar aktir edebilirsinz.

 4. Ayşe Erşin dedi ki:

  Facebook Hesap silme ile dondurma arasındaki fark tam olarak nedir?

  • admin dedi ki:

   Facebook hesabınızı silerseniz , hesabınıza tekrar aktifleştirmedikten ( Giriş Yaparak ) 2 hafta sonra hesap tamamen silinir ve bir daha hiç bir şekilde hesabına ulaşamazsınız.

   Facebook dondurma işlemi ile hesabınız süresiz olarak donar ve sizin giriş yapmanız ile birlikte tekrar aktif edilir. Yani hesabınızı istediğiniz zaman tekrar aktif edebilirsiniz.

 5. Hasan Yürekçi dedi ki:

  Facebook hesabımı dondurduktan sonra facebook tan bir daha bildirim mail vs hiç birşey almak istemiyorum bu mümkünmü ?

  • admin dedi ki:

   Bu yazıdaki hesap dondurma videosunun sonuna dikkat ederseniz , hesabınızı dondurduğunuz sayfanın alt kısmında 2 tane seçenek mevcut , biri bildirim ve mail alımlarını durduruyor diğeri ise messenger hesabınıda kapatıyor.

 6. Narin Ozturkoglu dedi ki:

  Teşekkürler videolu anlatım sayesinde hesabımı dondurdum , ihtiyacım olduğu zamanda tekrar açabileceğimi öğrendim.. bir süre facebook’tan uzak kalmak isteyenler için güzel bir seçenek.

 7. Kazım alp dedi ki:

  Facebook silme işlemi ile ilgilide video çekerseniz çok güzel olur , yazılanları uygulamada zorlananlar mevcut olabilir. dondurma işlemi ile ilgili video gayet açık olmuş hazırlayanlara teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*