Facebook Bildirimleri Kapatma

Bildirimleri Özelleştirme

Facebook giriş yaptığınızda ya da akıllı telefonunuzdan Facebook’a baktığınızda gerekli ya da gereksiz pek çok bildirim görürsünüz. Bunların bir kısmı ilgi çekerken çoğu ise bakıp da kapatmanız aynı anda oluyor.

Özellikle arkadaşların oyun istekleri ya da sizin başka yerde reklamsı etiketlenmeniz de ayrıca can sıkan durumlardan birisi. Burada yapmanız gereken ise bildirimleri özelleştirmek ve ne hakkında bildirim alacağınızı belirlemek.

Bildirimler Nasıl Kapatılır?
Bildirimler çeşitlilik gösterir. Bunların bir kısmı uygulama ya da etiketleme iken bazıları oyun isteği; takipçi ya da yönettiğiniz grup ve sayfalarla alakalı bildirimlerdir. Burada sizin özel ayar belirlemeniz gerekiyor.

Öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapıp sağ üst Ayarlar tıklayıp solda çıkanBildirimler bölümüne geçerek gerekli ayarlar sayfasına gelmenizdir; burada göreceğiniz seçenekler:

 • Seninle ilgili hareketler
 • Yakın Arkadaşların hareketleri
 • Etiketler
 • Takipçiler
 • Yönettiğin Sayfalar
 • Grup hareketleri
 • Uygulama istekleri ve hareketleri

Bunlarla ilgili düzenleme yapıp Açık ya da Kapalı olarak belirleyip Etiketler ve diğerlerini de düzenleyerek kimlerin ayrıca görebileceği ve bildirim şeklini de kolayca belirleyebilirsiniz.

Öneriler
Seninle İlgili Hareketler bize göre açık olmalı; yakın arkadaşların hareketleri kapalı olmalı ve uygulama istekleri ile grup hareketlerini de kapatırsanız epeyce gereksiz bildirimi de almamış olursunuz; şayet grup ya da sayfa size aitse o sayfalara açık hale getirebilirsiniz.
Facebook Hesabından Yaptığın Tüm Beğenmeleri Görüntüleme

Beğenme Listesine Ulaşma
Facebook hesabından yaptığın gönderi beğenme, resim beğenme, durum beğenme, ilişki durumu beğenme  ya da doğum günü vs gibi pek çok beğenme olayını tek tek görüntülemek hareket dökümünü kullanarak ulaşmak oldukça basit.

Hesabından yaptığın beğenmelerin listesine ulaşmak; bunları önizleyip, vazgeçtiklerin için beğenmeleri geri alman da mümkün. Nasıl ve ne için kullanılacağı kişiye bağlı olsa da, bazen kontrol amaçlı, çok yakın arkadaşın ya da sevgilin dahil; aileden birisi de olabilir bu; beğendiklerini takip edip, nelerle ilgilendiğini bu şekilde de ortaya koyabilirsin.

Pratik Olarak Beğenme Dökümüne Erişme
Facebook hesabınıza giriş yapın (Facebook Giriş), ardından “Hareketler Dökümü” tıklayınız.  Bu bölüme, Facebook Ayarlar için tıkladığınız sağ üst menüden basitçe ulaşabilirsiniz. Çıkan sayfada; Beğenmeler seçtiğinizde ise, hesabınızdan yaptığınız beğenmelerin listesi; olayı ve tarihi ile basitçe bilgi verir.

Hareketler Dökümü sayfasından; etiketlendiğiniz gönderi ya da fotoğraflar dahil olmak üzere, paylaşımlarınız ve uygulamalar ya da sayfalarla ilgili hareketleriniz; başkalarının gönderilerine yorumlarınız ve beğenmeleriniz gibi pek çok etkinliğe dair bilgileri de öğrenebilirsiniz.
Facebook’ta Gizli Grup Kur

Facebook’ta Gizli Grup Kur

Facebook’ta grup kurma,Facebook gizli grup açma, Facebook’da yeni grup oluşturup üye ekleme. Tüm bunlar basit gözükse de bunları yapmanız için Facebook hesabına ihtiyacınız olacaktır.

Facebook Grupların Sayfalardan Farkları
Facebook sayfa ile grubun farkları ve grubun ne işe yaradığı ile ilgili önemsenmeyen noktalar olsa da, kayda değer bazı noktalar pratikte önemlidir.

Facebook gruplarında Gizlilik ayarları ile paylaşılanları kimin görüp göremeyeceği ile yine üyeleri onaylama ve herhangi bir paylaşımda tüm üyelere mesaj gönderilmesi ile toplu sohbete katılma da bunlar arasında yer alan önemli özelliklerden. Facebook sayfaları ise daha çok resmi şirket ya da kurumlar ile hedef kitlesi olan ve kişilerin onları beğenerek takip ettikleri bölümlerdir.

Facebook Grup Oluşturma

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sol tarafta yer alan Gruplar bölümünün alt tarafında “Grup Kur” seçeneğini görürsünüz. Buna tıkladıktan sonra da çıkan:

 • Grup Adı (Grup adını yazın)
 • Üyeler (Gruba eklemek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz)
 • Gizlilik seçenekleri:
  • Herkese Açık
   Herkes grubu, üyelerini ve gönderilerini görebilir.
  • Kapalı
   Herkes grubu bulabilir ve üyelerini görebilir. Sadece üyeler gönderileri görebilir.
  • Gizli
   Sadece üyeler grubu bulabilir ve gönderileri görebilir.

Ardından “Oluştur” tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz. Grubu açtıktan sonra da sağ üst köşede “Grup Ayarlarını Düzenle” bölümünden grup için temsili resim ile gruba tanımlı e-posta adresi ve grup tanımı gibi bilgileri ekleyebilirsiniz.

Grupların daha çok kullanım alanlarında eğitim ve iş için dosya paylaşımları ile gizli görsel paylaşımlar ya da toplu sohbet konuşmaları için işlev görmesi gibi pratik kullanım noktaları gelebilir.
Tumblr Hesabı Silme

Tumblr Hesabı Silme

Ana blogun silinecektir.
Ek blogların silinecek ve üyesi olduğun tüm gruplardan silineceksin.
E-posta adresin ve blog URL’n yeni bir hesap veya blog için kullanılabilir.
Ana blogumu nasıl silerim?

Hesap Silme sayfasına git fakat aşağıda yazılı maddeleri unutma:

Ana blogunla beraber tüm hesabın silinecektir.
Ana blogun, hesabındaki başka bir bloga taşınamaz.
Herhangi bir ek blogu nasıl silerim veya ondan ayrılırım?
Panonun üstünden veya ekranın en üstündeki liste simgesinden ek blogunun adına tıkla.
Ekranın sağ tarafındaki “Üyeler” öğesine tıkla.
“Bu blogdan ayrıl” seçeneğine tıkla

Ek blogun tek kullanıcısı sensen, blogdan ayrıldığında blogun kendisi de silinecektir.
Blogdan ayrıldığında ek blogda başka kullanıcılar varsa blog üyeliğin kalkacak fakat blogun kendisi silinmeyecektir.
Bir blogu silersem satın aldığım seçkin temalara ne olur?

Bu özelliklerin başka bir bloga taşınmasını talep etmezsen blogu silmenle temalar da silinecektir. Böyle bir talepte bulunmak için bu sayfanın sağ üst köşesindeki e-posta bağlantısını kullan.
Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme

İnstagram günümüzde akılı telefonlarda ve tabletlerde fotoğraf paylaşma uygulaması olarak birçok kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu 101ulama dünyada olduğu gibi Türkiye’ de de milyonlarca kullanıcısı vardır. Bazı kullanıcılar instagram hesabını kalıcı olarak silmek veya kapatmak istiyor. Ancak bu işlemin nasıl yapılacağını bilmiyor. Sizlere bu yazımızda eksiksiz ve resimli olarak instagram hesap silmeişlemini anlatacağız.

Instagram hesabı nasıl kapatılır ?

Instagram hesap silme ve kapatma işlemi oldukça basittir. Ancak dikkat edilmesi gereken bir husu vardır. Instagram tablet veya telefonlarda hesap silme ve kapatma işlemine müsade etmiyor. Bu nedenle işlemimizi yaparken masaüstü bilgisayar kullanacağız. Eğer elinizde bir masaüstü bilgisayar varsa işleme başlayalım.

Instagram Hesabı Geçiçi Olarak Kapatma

Bu işlemde hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Herhangi bir fotoğraf, video vb. veri kaybetme gibi bir riski yoktur. Hesabınızı istediğiniz zaman tekrardan aktif edebilirsiniz. Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda fotoğraflarınız, beğenileriniz, videolarınız, yorumlarınız instagramda gözükmeyecektir. Ayrıca profilinize başka kullanıcılar tarafından erişim mümkün olmayacaktır.

Instagram Hesabı Geçici Kapatma linki : https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra “Hesabı Geçici Olarak Kapat” başlıklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada instagram size hesabınızı neden kapatmak istediğinizi soracaktır. “Ara vermek istiyorum” seçeneğini seçtikten sonra sizden hesabınızın şifresini isteyecektir. Şifrenizi girin ve sayfanın alt kısmında bulunan “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklayın. Instagram hesap kapatma işleminiz gerçekleşmiştir.

Instagram Hesap Silme

 

İnstagram hesabınızı silmek veya kapatmak için aşağıdaki işlemleri eksiksiz bir şekilde uygulayın

1.Adım

İlk olarak sağ üst köşede bulunan profil isminize tıklayın ve menüden Profili Düzenle linkine tıklayın

2.Adım

Karşınıza gelen sayfadan sağ alt köşede bulunan ” Hesabımı Silmek İstiyorum ” Linkine Tıklayın.

3.Adım

Karşınıza gelen ekranda instagram sizden hesabınızı neden silmek istediğinizi soracaktır. Instagramı Silme nedeninizi seçin.

4.Adım

İnstagram hesap silme nedeninizi seçtikten sonra sizden hesabınızın şifresini isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra Hesabımı kalıcı olarak kapat butonuna tıklayın.

Tebrikler artık instagram hesabınız silinmiştir

Instagram Hesap Silme Linki : https://instagram.com/accounts/remove/request/

ÖNEMLİ UYARI!

Instagram hesap kapatma işlemini tamamladıktan sonra; fotoğraflarınız, yorumlarınız, beğenileriniz, arkadaşlarınız, etiketleriniz kalıcı olarak silinecektir ve geri dönüşümü mümkün olmayacaktır. Hesabınızı artık hiçbir zaman aktifleştiremeyeceksiniz ve kullandığınız kullanıcı adıyla bir instagram hesabı açamayacaksınız. Bunları göz önüne alarak instagram hesabınızı siliniz.
Spotify Premium üyeliği İptali Etme

Spotify Premium üyeliği İptali Etme

Üyeliğini iptal ettiğinde hesabın Free seviyesine geri döner:

Not: Spotify dışında başka bir şirket ile üye olduysan iptal etmek için o şirketle görüşmen gerekir. iTunes ile üye olduysan lütfen Apple’ın iptal yönergelerine bak.
Üyelik sayfasına git.
Üyelik altında Üyeliği İptal Et‘e tıkla.
Bir neden seç (promosyon için iptal ediyorsan: Diğer nedenler). DEVAM‘a tıkla.
Click, CANCEL MY SUBSCRIPTION.
Parolanı parola alanına gir, SPOTIFY PREMIUM ÜYELİĞİNİ İPTAL ET‘e tıkla.
Artık üyelik sayfanda reklamsız Free hizmete geçiş yaptığın tarih görünecektir.
Yahoo Hesap Silme

Yahoo Hesap Silme

Yahoo dünyada milyonlarca insan tarafından kullanılan bir arama motoru ve mail servis sağlayıcısıdır. Yahoo maili kullanmak için yahoo’da hesap açmak zorundasınız. Açtığınız yahoo hesabını silebilirsiniz. Hesabınızı kapatarak Yahoo kimliği, yahoo maili ve profilinizi kaybedeceksiniz.

Kaybedeceğiniz bazı yahoo özellikleri

 • HotJobs
 • Yahoo! Adres Defteri
 • Yahoo Mail
 • GeoCities
 • Yahoo! Evrak Çantası
 • Yahoo!’m
 • Finans Portföyü
 • Yahoo Gruplar

Yahoo hesap silme işlemi:

İlk olarak aşağıdaki yahoo hesap silme linkine tıklayınız.

Yahoo hesap silme linki :

https://edit.yahoo.com/config/delete_user

Yahoo hesabınızı sildiğinizde hesabınızı tekrardan geri getiremezsiniz. Yahoo! hesabınızı silmeden önce abone olduğunuz hizmetleri iptal etmenizi öneririz. Hesabınızı kalıcı olarak silmenin daha önce kayıtlı olduğunuz herhangi bir hizmet ücretini iptal edeceği yönünde herhangi bir bilgi yoktur.

Kullandığınız hizmetleri ve abonelikleri iptal etmek için yahoo hesabınızda “Fatura Bilgileri” den “Hizmetlerim” bölümüne girip tüm aboneliklerinizi ve hizmetlerinizi iptal edebilirsiniz.
Hotmail Hesabı Silme

Hotmail Hesabı Silme

Bu yazımızda Günümüzde en çok kullanılan mail mail hizmetlerinden biri olan hotmail hesabı kalıcı olarak nasıl silinir onu anlatacağız.

Hotmail hesap silme linki:

http://mail.live.com/mail/CloseAccountConfirmation.aspx?wa=wsignin1.0

 

Yukarıdaki hotmail silme linkine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada bazı güvenlik adımlarıyla karşılaşacaksınız. Bu adımları uyguladıktan sonra. Cep telefonunuza bir kod gelecek ve bunu istenilen yere girmeniz istenicektir. Bu adımıda tamamladıktan sonra. 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız otomatik olarak pasif olacaktır.
Swarm Hesabı Silme

Swarm Hesabı Silme

Foursquare’dan sonra çıkan ve milyonlarca kullanıcısı olan Swarm gittiğiniz yerlerde, cafelerde, tatil yörelerinde konum bildirmenizi ve bu konumdan tüm arkadalşarınızın haberdar olmasını sağlayan bir mobil uygulamadır. Milyonlarca kullanıcıdan bazıları swarm hesabını silmek isteyebilir. Swarm hesabı silmek oldukça basit bir işlemdir.

Swarm ile yapabilecekleriniz;

 • Check In yapabilirsiniz
 • Bulunduğunuz yerdeki kişileri görebilirsiniz.
 • Kişi profiline bakabilirsiniz
 • Arkadaş ekleyebilirsiniz vb.

Her neyse swarm hesap silme işlemine geçelim.

Artık bu uygulamadan sıkıldıysanız ve hesabınızı kapatmak istiyorsanız. Swarm hesabı silme işlemini web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

İlk olarak foursquare giriş yapın ve aşağıda verdiğim linke tıklayın.

Swarm Hesap Silme Linki :

https://tr.foursquare.com/login?continue=%2Fdelete_me
Facebook Bildirim Silme

Facebook bildirimlerinin en güzeline Facebook Bildirim Silme sahip olmayı teklif ediyoruz. Nasıl dediğinizi duyar gibiyiz. Kısaca anlatalım. Facebook dünyasında en çok beğeni toplayan bildirimler sizin isteğiniz doğrultusunda onayınız ile sizin sayfanızda paylaşılacaktır.

Yani en çok beğeni toplayan yazılar size vereceğimiz program sayesinde beğeni sırasına göre listelenmiş bir şekilde sizin sayfanıza sunulacaktır. İstediğinizi paylaşabileceksiniz. Tek yapmanız gereken programı indirmek. Yalnız siteye üye olmayan

Okuyucularımız bu anlattıklarımızda faydalanamayacaklardır. Üyelik ücretsizdir. Formu doldurmanız yeterli olacaktır. Üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra bilgisayara indirin ve lütfen programı kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra interneti

Olan bilgisayarınızda Facebook Bildirim Silme açın ve kullanıcı adınızla şifrenizi girin. Karşınıza bildirimler çıkacak. Dilediğinizi işaretleyip paylaş kutusunu tıklayın ve istediğinizi paylaşın.

Not: sitede ve indirdiğiniz materyallerde kesinlikle virüs bulunmamaktadır. Anlattığımız yöntemler çalışmayabilir ya da doğru olmayabilir. Sorumluluk bize ait değildir.

 
Araç çubuğuna atla