Adım Adım Facebook Etkinlik Oluşturma

Bir etkinliğe arkadaşlarınızı, ailenizi veya rastgele tanıdıklarınızı davet etmek bugünlerde daha kolaydır; özellikle bir Facebook hesabınız varsa. Bir Facebook etkinliği doğum gününden düğünlere ve hatta hafta sonunda gerçekleştirilecek mangal keyfine kadar gayet kolay ve etkili olmaktadır, zira bunun için sadece sosyal ağı kullanmak yeterli oluyor. Hatta bunu tarih, saat ve mekan gibi detaylara kadar ayarlayabilme imkanımız var. Tabiki bunun için öncelikle telefonunuzda Facebook yüklü olması gerekiyor hemen Facebook indir ve etkinlik oluşturmayı dene

Etkinlik Oluştur

Facebookta etkinlik oluşturma aşamaları üç temel adım içeriyor; etkinlik oluşturma, davetiye gönderme ve gizliliği yönetme. Daha sonrasında etkinlik gününe kadar bu etkinliği üzerinde dilerseniz ufak ayarlar da yapabilirsiniz. Öncelikle, Facebook hesabınızla uygulamaya giriş yapın ve ana sayfanın sol kenarında bulunan “Etkinlikler” seçeneğine tıklayarak devam edin. Daha sonrasında çıkan ekranın sağ üstünde belirmiş olan “Oluştur” butonuna tıklayın. Bunu yaptığınızda, karşınızda boşlukları kolayca dolduracağınız bir kutu belirecektir. Bu kutucuk etkinlik için gireceğiniz ,“etkinlik fotoğrafı, adı, detaylar, nerede, ne zaman, gizlilik,” gibi detayları oluşturuyor. Oluşturmak istediğiniz etkinlik için detayları buraya girin. Olay etkinliğinin mekanı Facebook´un veri sisteminde yer alıyorsa, sistem bunu otomatikman tanıyıp bir harita çıkartacak ve davet ettikleriniz için ulaşımı daha kolay hale getirecektir. Etkinlik detaylarını girdikten sonra bu seçeneğe tıklayıp davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızı seçebilir, işiniz bittiğindeyse “Oluştur” diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Etkinliğimiz oluşmuş durumda. Ancak henüz bitti sayılmaz. Karşımıza çıkan ekran, oluşturduğunuz etkinliğin detaylarıdır. Bu ekranın hemen sağ tarafında “Arkadaşlarınızı Davet Et” seçeneği mevcut. Buradaki metin kutusuna istediğiniz arkadaşınızın ismini yazabilir veya alt kısımdan tek tek bularak davetiye gönderebilirsiniz.

Gizlilik

Gizlilik kısmı Facebookta etkinlik oluşturma olayının birazcık dikkat edilmesi gereken unsurunu oluşturuyor. Zira etkinliklerinizi herkesin görmesini istemeyebilirsiniz. Bu yüzden gizlilik namına toplamda, Etkinlik Oluşturma detay kutucuğunun en üstünde iki seçeneğimiz bulunuyor; “Özel Etkinlik” ve “Herkese Açık Etkinlik”.
Özel Etkinlik herkesin görmesini istemediğimiz, sadece seçilen arkadaşlarımızın görebileceği bir seçenek oluyor. Davet edilmeyenler etkinlikle ilgili herhangi bir bilgiden haberi olmaz. Ancak Herkese Açık Etkinlik seçeneğinde karar kılarsanız, adından da anlaşılacağı gibi arkadaş listesindeki kişiler dahil liste dışında kalanlar da oluşturduğunuz etkinlik hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler.

Posted in Nasıl Yapılır ?

2 comments on “Adım Adım Facebook Etkinlik Oluşturma
  1. alaatdin dedi ki:

    Facebook.uygulamasini yuklemek.istiyorum.bunu.telefonumdannasil.yaparim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*